Business Consultancy, Turnaround & Restructuring
Dönüşüm Yönetimi Merkezi
 • Turnaround Management
  Yeniden Yapılanma Hizmetleri
 • Efficiency Improvement
  Verimlilik ve Karlılık Artışı
 • Business Transformation
  Pazarlama Stratejileri Yönetimi

Müşterisini Yaratan Satıcı – İş Kitabı Yazılım Aşamasında

YENİ KİTAP –  Müşterisini Yaratan Satıcı

Hemen tüm satış kitaplarında kurgulanan tema; karşı karşıya gelen satıcı ve alıcının oluşturduğu müzakere ortamında müşteriye nasıl evet dedirtileceğidir.

Satış kitapları genellikle B2C pazarında ikna ve müzakere temelleri üzerine dayanırlar. Karşınızda bir potansiyel alıcı vardır sizin de alıcıya uygun bir ürününüz. Benzer rakip ürünler ve benzer çeşitli fiyatlar arasında müşterinin, sizin ürününüzü seçmesini sağlamak satıcı becerisidir.

Peki, ürününüz yeni ise, henüz bir potansiyel müşterisi yoksa ne yapacaksınız?  Ürününüze gerçekten ihtiyaç var mı, fiyatı doğru mu,  niş bir pazarda mısınız, olmayacak bir işin peşinde mi koşuyorsunuz

Dünyanın en iyi satıcısı, kuzey kutbunda klima satışı yapabilir mi,  ürününüzün fiyatı piyasadakilerden yüksek ama özellikleri benzer ise nasıl satacaksınız.

Çalıştığınız firma, kendi sektöründe zaten başarılı olan bir firmaya rakip bir ürün geliştirdi ama işler arzu ettiği gibi gitmiyor ve geçmiş başarılarınızdan dolayı sizi transfer etti. Sayenizde satışlarda patlama bekliyor. Bildiğiniz tüm teknikleri kullandınız ama olmuyor da olmuyor.

Türkiye pazarına giren bir yabancı firmaya tayin oldunuz, firma yeni, ürünler tanınmıyor, satışlar beklenenin çok altında, nereden başlayacaksınız?

Başarılı iş modelleri, sıradan kişileri başarılı kılabilir ama başarısız iş modelleri en usta satıcılara bile havlu attırabilirler.

Bu kitap; zor sektörlerde çalışan usta satıcıların bile düşebilecekleri tuzaklara işaret etmek ve zayıf satışları çeşitli teknikler ile olması gereken noktaya getirebilmek amaçlı hazırlandı

KONULAR

 1. Giriş
 2. Satın alma Metodolojisi Değişikliği
 3. Satışın Yeni Felsefesi
 4. İnsanlar sattığınız ürün veya hizmeti değil onu yaratma nedeninizi satın alırlar
 5. Ürünümüzün Sunduğu Değerlerin Analizi
 6. Pozisyonlama, Segmentasyon ve Kanal Yapısı
 7. Niş Pazarlar
 8. Ya fiyatınız hatalı ise
 9. Ürünün yaşam eğrisi
 10. Pazarı sürekli ölçümlemek
 11. B2B Satış
 12. İlk olmanın yıkılmaz gücü ve markalar ile savaşmanın zorluğu
 13. Dijital Pazarlama